A Budapesti Uzsoki Utcai Kórház kapta idén a Családbarát kórház díjat

A Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány és a Magyar Kórházszövetség (MKSZ) immár hetedik alkalommal díjazta a családbarát egészségügyi intézményeket.

A Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány és a Magyar Kórházszövetség (MKSZ) immár hetedik alkalommal díjazta a családbarát egészségügyi intézményeket.
Változott-e az életmódunk az utóbbi évtizedekben? Hogy állunk a dohányzás és az alkoholfogyasztás terén? Mennyit mozgunk az uniós átlaghoz viszonyítva? Új rovatunk – amely minden héten egy-egy aktuális ügyet, közpolitikai kérdést jár körül – első alkalommal az egészségünkkel foglalkozik.
Jól ismert balos technika: a közszolgáltatások folyamatos támadásával elégedetlenséget szítani, majd ezt indulatba átfordítva megkísérelni a kormány elmozdítását. A valóságban sokkal jobb teljesítményt nyújtunk az egészségügyben, mint amit a közvélekedés feltételez. A magyarok azonban átlátnak a szitán.
Az egészségüggyel kapcsolatos érzet és valós tapasztalat között egyetlen másik OECD-országban sincs akkora különbség, mint Magyarországon.
Nem találni túl markáns álláspontokat, felszólalásokat Kulja András tiszás EP-képviselő strasbourgi tevékenységében, de ami van, azt mutatjuk.
Növekedés a nyugati egészségügyben: nőnek a járulékok, nő a várakozási idő, nő az erőszak. Aminek a magyarokra nézve is van egy tanulsága. Francesca Rivafinoli írása.
Az Egyesült Királyságban szigorítottak a nemváltoztatással kapcsolatos adminisztráción, a páciensek biztonsága érdekében ezentúl nem engedélyezik a kiskorúaknak az egészségbiztosítási szám megváltoztatását.
A Belügyminisztérium helyettes államtitkára az Indexnek elárulta, a fejlesztéssel nem titkolt céljuk, hogy csökkentsék a várakozási időt.
Nem mindenkinek tetszenek az orvosi kamara plakátjai, tiltakozást küldtek lapunknak.
Bár a 444.hu kísérletet tett arra, hogy megkérdőjelezze a magyar társadalom szolidaritását a háború elől menekülőkkel és a hátországban élőkkel szemben, a valóság a következő: minden idők legnagyobb humanitárius akciói bontakoztak ki az elmúlt évek során a vérontás árnyékában.
Több lépcsőben, nagy mértékben emelkedik az orvosok bére – hívta fel a figyelmet Magyarország Kormánya a közösségi oldalán.
Az egészségügyi szakdolgozók átlagkeresete a 2024-es béremeléssel elérheti a 800 ezer forintot – ismertette Takács Péter.
Sokkal hatékonyabb lehet a betegellátás a friss javaslat szerint.
Rétvári Bence szerint ma már kimondható, hogy a bérek és a munkakörülmények javulása vonzóbbá tette a szakmát.
Az egészségügy rendszerének teljes átalakítása, operációs rendszerének cseréje elkerülhetetlen.
A délelőtti Kormányinfó is az új rendeletekről és támogatásokról szólt, a napot azonban egy olyan, a Magyar Közlönyben megjelent meglepetés zárta, mely az egészségügyet tenné rendbe.
Túlélte első szenátusi meghallgatását ifj. Robert F. Kennedy, Donald Trump jelöltje az egészségügyi miniszteri posztra.
A felmérések gyanús hasonlóságot mutatnak a hatpárti ellenzék és a Tisza Párt támogatói között.
Vajon mennyire veri át a híveit az, aki Angliában gúnyolódva hanyatlónyugatozik, azt sugallva, hogy ott minden rendben – Magyarország ellenben mindjárt összeomlik? Francesca Rivafinoli írása.
A kormány ígérete szerint 2025-től új időszámítás kezdődik, mivel az új gazdaságpolitika célja a jövedelmek emelése és a lakhatási költségek csökkentése.